Hier kan een melding komen te staan

Beleid en Bestuur

De Stichting Nationaal Gevangenismuseum heeft een Raad van Toezicht (RvT). Deze raad heeft als taak om toezicht te houden op het beleid van de directie en op de algemene gang van zaken in het museum. De raad geeft advies aan de directie en grijpt waar nodig in. De RvT handelt altijd in het belang van het Gevangenismuseum.

De Raad van Toezicht is verantwoordelijk voor de kwaliteit van zijn eigen functioneren en vergadert eens per twee maanden, samen met de directeur. Periodiek evalueert de RvT het functioneren van het toezicht en het bestuur aan de hand van de Governancecode Cultuur. Zie www.governancecodecultuur.nl

ANBI 

Stichting Nationaal gevangenismuseum heeft de ANBI status, een ANBI instelling is een organisatie met als doel het algemeen nut. Voor donateurs aan een culturele ANBI geldt een belastingvoordeel. Particulieren mogen bij hun aangifte inkomstenbelasting de gift vermenigvuldigen met 1,25 en deze aftrekken. Voor ondernemingen die binnen de vennootschapsbelasting vallen geldt een vermenigvuldiging van 1,5 en ook zij mogen de gift aftrekken in de aangifte. 

Publicatieplicht ANBI 2025

Jaarverslagen

Jaarverslag Nationaal Gevangenismuseum 2021

Jaarverslag Nationaal Gevangenismuseum 2022

Jaarverslag Nationaal Gevagenismuseum 2023

Jaarverslag Nationaal Gevangenismuseum 2024

Jaarverslag Nationaal Gevangenismuseum 2025

Meerjarenbeleidsplan

Ieder vier jaar publiceert het museum de plannen voor de voorliggende periode. 

meerjarenbeleidsplan 2025 – 2028